На головну На головну На головну
 
 
Google
Google
« Листопад 2007 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Архів публікацій

 

640x480 | Переглядів: 863
Краєвид біля м.Новоград-Волинський



[ Реклама ]
Реклама від "Порталу українця"
Запрошуємо до співпраці


 
 
 
 .. » Нова парадигма менеджменту ХХІ століття
Держава, Політика, Суспільство (1355)   Історія, Філософія, Релігія (467)
Національна ідея, Мова, Народне (803)   Людина, Особистість (379)
Культура, Мистецтво (738)   Наука, Oсвіта (89)
Наші за кордоном (96)   Економіка, Бізнес (64)
Екологія, Здоров'я (111)   Техніка, Технології (35)


Нова парадигма менеджменту ХХІ століття


Автор: Галина Канафоцька
Джерело: Портал українця
Коментарі (2)


Філософія соціально-економічного розвитку України на сучасному етапі полягає у пізнанні глибинних факторів національного і загальноцивілізаційного прогресу. Саме нові ідеї, як складова інформаційних ресурсів, один із таких факторів, що постійно впливає на розвиток людини і суспільства в цілому. Використання цього впливу дасть змогу задіяти духовні, інтелектуальні, організаційні, матеріально-фінансові ресурси України для цивілізаційного стрибка і розв'язати невідкладні проблеми часу. Щодо нових технологій, то життя змушує акцентувати увагу на кількох головних напрямах їх розвитку. Змістом одного з них має стати застосування повних (автаркічних) циклів ресурсо- і природозберігаючих технологій (включаючи альтернативну енергетику, переробну промисловість, житлові екополіси, наукові парки та технополіси, мінімізовані транспортні потоки, а також пов'язані з цим інформатику, телекомунікації та ін.), спрямованих на перехід до нової екологічної ніші, зменшення антропогенного тиску на природу при забезпеченні достатнього рівня життєвого комфорту. Другим важливим напрямом має стати створення соціально-організаційних структур, які діятимуть на принципах самоорганізації і візьмуть на себе координуючу та організуючу роль подолання в суспільстві кризових явищ. Саме такі структури будуть здатні створити умови для розкриття та реалізації творчих здібностей, талантів кожної людини, отже, сприятимуть інтелектуальному і духовному розвитку суспільства. Це дозволить наблизитися до істини, пошук якої не можна звузити, замовити або контролювати політичними чи бізнесовими інтересами, тому що при такому підході духовна складова розвитку не здатна буде виконувати свою інноваційну функцію в суспільстві, результатом якої є прогрес цивілізації.

Подальшим кроком має стати створення цілісної системи організаційно-економічного та інформаційного забезпечення інноваційних процесів в Україні. В єдиній суспільній свідомості - велика сила, але вона повинна бути урівноважена повагою до індивідуальних творчих здібностей. Потрібно розглядати людину з її потребами, інтересами, мотивами, цінностями, психологічною структурою і т.д. в системі мікро-, макро- та інтергосподарювання, усвідомити, що ринкові грошово-речові пріоритети не можуть замінити істинного призначення людини, що фірми, які підпорядкували свою діяльність суто матеріально-фінансовому інтересу, не стільки формують, скільки руйнують економіку, що суспільно-регулювальні механізми комерційного характеру вступають у конфлікт з майбутніми глобальними цілями розвитку людства. Все це підштовхує до перетворення соціально-організаційних структур у "живі" організації, що сприятиме не лише зростанню матеріального добробуту, а й допоможе людям усвідомити гуманістичні цінності суспільного буття, зрозуміти, що на межі тисячоліть постає нова парадигма цивілізаційних змін, відкриваються можливості для світоглядного прориву, синтезу науки, освіти, мистецтва, культури на основі єдності людського, загальноцивілізаційного та космічного підходів.

Існують деякі універсальні принципи, дотримання яких дає змогу формувати здорові і ефективні організації. І навпаки, ігнорування цих принципів обов'язково призведе до проблем і загроз. Адже, крім фізичних законів, існують закони організації людських систем. Якщо ми їх не будемо враховувати, настане невідворотна розплата психічним і фізичним здоров'ям, втраченими фінансами, зіпсованими стосунками, зруйнованими долями, знищеними мріями. Перед тим, як створити організацію, слід створити певну модель, наближену до реальної. Ідеальною можна було б назвати організацію, що діє як цілісний саморегулівний колектив, який досягає поставлених цілей при мінімальних зовнішніх керуючих впливах. Організація має діяти як єдиний живий організм, у майбутньому виключно як корпорація - органічне об'єднання людей, як найвищий рівень розвитку організації. Організація - це процес, корпорація - мета. Але навіть корпорація не може досягти прогресу, якщо відсутній приплив нових ідей і особистостей, здатних втілювати у життя необхідні зміни. Без них виникне дисгармонія між бажаннями новаторів та існуючими державними і недержавними чинниками, а також і через відсутність вищезгаданої інституційної інфраструктури, яка в основу своєї діяльності поклала б гармонізацію суспільних відносин, що дало б змогу в умовах існуючих суперечностей віднайти альтернативу і розв'язувати проблеми на належному рівні.

Будь-яка корпорація формується творчими особистостями. Реалізація творчих можливостей має бути спрямована на розуміння значення результатів цієї реалізації для сучасності. Але світ охопив егоїзм, при якому людина не бажає входити у співтовариство, встановлювати відносини взаємообміну і взаємовідповідальності між індивідом і співтовариством. Для сучасних організацій особливо важливо зрозуміти потребу у формах спільної роботи і управління, бо саме це дасть можливість аналізувати інформацію і знаходити відповіді, які приведуть до вирішення завдань майбутнього та забезпечать гідне життя прийдешнім поколінням. Люди стануть здатними брати на себе відповідальність, керуючись не особистими мотивами, а об'єктивною необхідністю. Якщо фундаментально розширити горизонт свідомості і відповідальності соціального організму та його членів, то цілі і завдання структури перевищать саму організацію, яка зможе інтенсивно кооперуватись і асоціюватися в різних формах. Таким чином, розвиток будь-якої організації, а через неї і суспільства в цілому безпосередньо пов'язаний з розвитком свідомості і здібностей окремої людини, з формуванням її світогляду. Свідомо спрямувати даний процес через систему організаційно-економічного та інформаційного забезпечення інноваційних процесів є головним завданням сучасного менеджменту.

Враховуючи, що традиційний менеджмент, як механізм впливу на свідомість людей у різних його моделях, формах, системах вичерпав себе, оскільки не сприяє розв'язанню загальнопланетарних проблем розвитку цивілізації, виникла об'єктивна необхідність сформулювати парадигму менеджменту XXI століття - менеджменту творчості, сутність якого:

по-перше - протистояння процесам саморуйнації людської особистості і руйнівним тенденціям зовнішнього середовища;

по-друге - створення умов для гармонізації відкритих саморегулівних систем: людини, організації, суспільства і т. д.

по-третє - створення умов для реалізації творчого потенціалу кожної людини (незалежно від рівня її свідомості) заради виявлення вектора його відбиття у творчій вільній праці;

по-четверте - формування і впровадження механізму управління творчістю на всіх рівнях для будь-якої відкритої системи.


Галина Канафоцька, тренер-викладач ШБ КІБІТ


Читати цю та інші публікації у своєму телефоні
на своєму сайті


2. Галина Канафоцька
04.12.2007, 23:02
Насправді "Менеджмент творчості" не наступна, а нова форма менеджменту, яка об’єднуює все найкраще з існуючих теорій і практик менеджменту і доповнена новою складовою, що стосується морально-етичних принципів організації людських систем, дотримання яких дає змогу формувати здорові і ефективні організації в умовах існуючої парадигми змін. Чекайте інформацію про парадигму змін.

1. Myshko
04.12.2007, 19:47
[b]Зміна базових концепцій в управлінні [/b](стратегії досягнення «успіху»)
або зміна парадигм менеджменту


[b]Фінансово-орієнтований менеджмент [/b]

[u]Коментар:[/u]
Світовий стандарт впродовж двох сторіч розвитку капіталізму. Став актуальний для українських підприємств у початковий період переходу до ринкової економіки, коли він прийшов на зміну чисто «виробничим» завданням


[b]Маркетинг- менеджмент [/b]

[u]Коментар:[/u]
Прийшов на зміну попередній парадигмі при переході від «ринку виробника» до «ринку покупця». Управління на основі «маркетингу» як визначальної ідеології, а не управління маркетингом або, тим більше, відділом маркетингу.


[b]Менеджмент якості (процесно-орієнтований менеджмент)[/b]

[u]Коментар:[/u]
Як концепція менеджменту; не зводиться до функціонального завдання «управління якістю», як, наприклад, робота відділу контролю якості продукції, а припускає вибудовування бізнесу на основі ідеології якості діяльності організації і вдосконалення процесів цієї діяльності, орієнтованих на задоволення відповідно ідентифікованих (маркетинг) вимог клієнтів.


[b]Менеджмент знань[/b]

[u]Коментар:[/u]
Тісно пов'язаний з концепціями «нематеріальної економіки», «економіки знань», які лежать в основі оптимальної організації процесів діяльності компанії…


Далі - [b]Менеджмент творчості[/b] – я правильно розумію?


Є що сказати? Говори на форумі або додай коментар:


(за бажанням)
Введіть код:
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)   



Інші коментарі

... ›››
Oleg Pk | 23.09.2011, 19:36

Дуже хотіся б мати адрес такого підприємства яке проводить роботи по установці карток на ліфти. ... ›››
Василь | 04.09.2011, 18:19

В це важко повірити, але, схоже, що В. Янукович теж нібито читав інтерв’ю Бондаренка, бо в трансльованій сьогодні святковій промові в палаці „Україна” говорив майже тими ж словами про Київську Русь як державу міст, як шановану колись країну. Принаймні, може,... ›››
Наталі | 23.08.2011, 17:49

Там іще є про маму пронизливий ліричний вірш-паліднром в розділі „ПАЛІНДРоскоші”. Починається рядком „І то сива нива – ви на висоті...”.Він давніший, написаний, коли ще мама була жива. І пам’ятаю, що Ліна Костенко ще десь у 2002 році прийшла на презентацію... ›››
Подільський | 20.08.2011, 17:43

На виставці в Українському домі на стенді видавництва "Ярославів Вал" можна придбати книжку Станіслава Бондаренка "Кирилиця київських вулиць" за ціною видавництва 27 грн. (у книгарнях дорожче) :))) До речі, сьогодні, 17-го серпня, о... ›››
Іванченко Ірина | 17.08.2011, 15:12

Інші публікації на цю тему

03.07.2011, 01:54 Ця повзуча житлова реформа Якщо закон викликає гостре несприйняття в суспільстві, домогтися його...
26.01.2009, 00:41 Партизанська економіка в сучасній Україні Багато чого з того, що маємо нині, легко було спрогнозувати ще принаймні...
10.12.2008, 13:00 Як повернути гроші з депозитів? Правозахисники протестують проти дій Національного банку щодо...
22.11.2008, 00:24 Базарна ціна антикризовим заходам Поки що українська влада не має єдиної стратегії дій, її лиш пробують...
25.10.2008, 21:28 Добра новина УКРАЇНЦЯМ бракує добрих новин. Сьогодні їх годі купити й за великі гроші....
15.10.2008, 01:25 Сьогодні українська фінансова система ще на один крок наблизилася до кризи Просто смішно спостерігати за тим, як влада в поті чола бореться із...
25.05.2008, 09:34 Прощавай, Чорноморський флоте? Уряд України почав готувати підґрунтя для виведення Чорноморського флоту...
24.04.2008, 00:51 Продовольча криза зачепить кожного з нас Швидке подорожчання продовольства “відіграється” саме на нас, населенні...
12.04.2008, 07:51 Країна, в якій люблять прибіднятися Останніми роками середні зарплати українців зросли, та одночасно й...
06.02.2008, 18:08 Що зміниться для споживачів, виробників, Росії та ЄС зі вступом України до СОТ Cталася подія, до якої Україна йшла 16 років — приєднання нашої держави до...
Більше

 
Завантаження...

Стрічки публікацій   Мобільна версія сайту: PDA/WAP
Наш інформер на вашому сайті
 

  Умови використання та цитування матеріалів сайту
  Авторські права
  Застереження
© AnViSer 2004-2013.  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає банерообмінна мережа
Hosting by hostBe.net